


| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| RoHS | Compliant |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 2.5 mA |
| Packaging | Tube |
| On-State Current | 4 A |
| Hold Current | 10 mA |
| On-State Voltage | 1.4 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45197
Ext.Price$0.45197
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45197 | $0.45197 |
| 10 | $0.34762 | $3.47620 |
| 25 | $0.32443 | $8.11075 |
| 50 | $0.30278 | $15.13900 |
| 100 | $0.25026 | $25.02600 |
| 300 | $0.23752 | $71.25600 |
| 500 | $0.22543 | $112.71500 |
| 1000 | $0.20933 | $209.33000 |
